İş Güvenliği

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

Örnek Firma İş sağlığı ve Güvenliği Raporu - Part 1

Örnek Firma İş sağlığı ve Güvenliği Raporu - Part 1

Tarih 11Nisan2010, 12:06 Editör

Şirketimiz Ankara genel merkezi ve tüm şantiyelerinde 2002 yılından itibaren ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri entegre olarak uygulanmaktadır. Bu sistemlerin uygunluğu sürekli olarak şirket içi denetçiler ve yılda bir kez TÜV-Rheinland denetçileri tarafından denetlenmektedir.
ÖRNEK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RAPORU


Ağustos 2005


Şirketimiz BM Mühendislik ve İnşaat A.Ş. 1972 yılından itibaren özellikle barajlar ve hidroelektrik santraller, sulama sistemleri, yollar ve köprüler, tünel işleri, nehir ıslahı ve drenaj işleri olmak üzere büyük altyapı inşaatlarında genel müteahhitlik hizmeti vermektedir. Son  otuz yıl içerisinde bir çok baraj, sulama ağı, su iletim tünelleri ve diğer bir çok su ile ilgili yapının inşaatını başarı ile tamamlamış olan şirketimiz yüklemi altında şu anda 2 adet büyük baraj ve 2 HES projesi, 1 doğalgaz boru hattı projesi ve büyük bir deniz tarama ve dolgu işi projesi devam etmektedir.

 

Şirketimiz ayrıca deniz tarama ve dolgu işleri, limanlar ve marinalar, yollar ve köprüler, doğalgaz ve petrol boru hatları, zemin iyileştirme işleri, kazık ve temel sistemleri, yeraltı yapıları ve büyük ölçekli spor tesisleri inşaatında da aktif olarak yer almaktadır.

 

Şirketimiz inşaat faaliyetleri temel olarak Türkiye’de yoğunlaşmasına rağmen, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de son 15 yılda başarılı işlere imza atmıştır.

 

Şirketimiz Ankara genel merkezi ve tüm şantiyelerinde 2002 yılından itibaren ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri entegre olarak uygulanmaktadır. Bu sistemlerin uygunluğu sürekli olarak şirket içi denetçiler ve yılda bir kez TÜV-Rheinland denetçileri tarafından denetlenmektedir.

 

Şirketimizin uygulamakta olduğu OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi uygulamalarına örnek olarak Ermenek Barajı ve HES İnşaatı uygulamaları verilebilir. Türkiye’nin yükseklik bakımından en yüksek iki barajından biri, rezervuar kapasitesi açısından ise dördüncü büyük barajı olan 230m. yüksekliğindeki Ermenek Barajı, Karaman ili Ermenek ilçesi sınırları içerisinde Göksu nehri üzerinde inşa edilmektedir. 302.4 MW kurulu güç ile tamamen enerji üretimi amaçlı olan Ermenek Barajı ve HES Projesi, vadi genişliği talveg kotunda 6metre’ye kadar düşen çok dar ve dik bir vadi içerisinde, çift eğrilikli asimetrik ince kemer beton baraj tipinde inşa edilmektedir.

 

2002 yılından bu yana aralıksız faaliyet gösteren şantiyemizde, çalışma yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber, taşeron personeli ile ortalama 500 kişi çalışmaktadır. Şantiyemizde, tüm ulaşım ve servis yolları tamamlanmış, derivasyon tünel ve ilgili yapıları bitirilerek nehir derive edilmiş, tünel kazıları tamamlanmış, tünel beton işlerinin 50%’lik kısmı tamamlanarak enjeksiyon işlerinin bir kısmı bitirilmiştir. Şantiyemiz, İş Sağlığı ve Güvenliği açısından V nci risk bölgesi olarak sınıflandırılmasına rağmen, 2002 yılında sıfır, 2003 yılında beş, 2004 yılında on beş, 2005 yılında on bir yaralanmalı iş kazası meydana gelmiştir. Viziteye çıkan hasta sayısı ise 2003 yılında toplam 1215 iken 2004 yılında bu rakam 768’e düşürülmüştür.

 

2002 yılında Ermenek Barajı ve HES Şantiyesi kurulumu ile beraber şantiyede yapılacak işler ile ilgili iş sağlığı ve güvenliğini tehdit eden riskler, Yönetim Kurulu Başkan ve Başkan Yardımcıları, Proje Müdürü, Şantiye Müdürü, Şantiye Şefi, Saha Şefleri, Şantiye İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlusu ile BM İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Temsilcisinin katılımıyla kapsamlı olarak listelenmiştir. Daha sonra tehlikenin meydana gelme olasılığı, tehlike altındaki personel sayısı, tehlike sonucu olabilecek hasarlar (can ve mal kaybı), geçmişte aynı tehlikenin meydana gelme sayısı gibi kriterler ile, bu riskler puanlamaya tabi tutulmuş ve her iş ile ilgili riskler sınıflandırılmıştır. Sonuç olarak, şantiyede çalışan personel bu riskler ile ilgili bilgilendirilmiş, gerekli eğitimlere tabii tutulmuş, her personele kendi çalışma alanı ve

Bu haber 8453 defa okunmustur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dökümanlar

Asansör Periyodik Kontrol Raporu Hazırlama

Asansör Periyodik Kontrol Raporu Hazırlama Asansör Periyodik Kontrol Raporu Hazırlama Şablonu...

GEMİ İNŞA YÖNETMELİĞİ

GEMİ İNŞA YÖNETMELİĞİ Bu Yönetmelik, denizde ve iç sularda seyir, can, mal ve çevre güvenliğinin temini için gemi ve su araçlarının inşa,...

Kırklareli İş Güvenliği

İş ile ilgili akıl hastalıkları30Nisan2010

Anahtar Kelimeler

   BU AY     ANKETLER     İş Sağlığı     SON 7 GÜN     İş Güvenliği     Ölçme ve Analizler     Risk Yönetimi     İsg Sınav Soruları     İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmelik     Yangın planı     Sorularınızı Sorun     Asansör Periyodik Kontrol Raporu Hazırla     Dökümanlar     Çevre Mevzuatları     İsg Yönetmelik     İş Sağlığı ve Güvenliği Rehberi     BUGÜN     TS EN ISO 14001     İş Güvenliği Resimleri     Çalışanların periyodik muayeneleri     Afet Planı     Görmezden geldim     Bilgi Ara     Çevre Eğitimleri     Gerekli Dökümanlar     İş Güvenliği Kanunu Taslağı hazır     Taşeron Eğitimleri     İletişim     Sivil Savunma     KAYNAK İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ     İsg eğitimleri     Mevzuatlar     Darıca Kroman Çelik'te ölümlü iş kaz     Darıca Kroman Çelik'te ölümlü İş Kazası     İş Kazası Bildirim Formu     SA 8000     İsg kurul görevleri     Acil eylem planı     B Sınıfı Soruları     İlk Yardım     İşletmeler için sivil savunma planı form     Gemi İnşaa Yönetmeliği     Sabotaj planı     Yararlı bilgiler     RSS     Risk Analizi Nasıl Yapılır     C Sınıfı Soruları     Çevre     Kalite Belgeleri     Kimyasallar     HACCP     OHSAS 18001     İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetmeliği     KAYNAK İŞLERİNDE GÜVENLİK  SORULARI     Bilgi     İş Güvenliği Videoları     Yangın Planı Hazırlama     Ergonomi     İş Sağlığı ve İş Güvenliği     Acil Durum Eylem Planı Hazırlama     Koruyucular     A Sınıfı Soruları     İsg Yönetmeliği Hakkında Yorumlar     Sağlık     DÜN     Sivil Savunma Planı     Yönetim Sistemi     İşkolları     Tahliye planı     Özür dilerim, sizi öldürdüm!     Yangın yönergesi     Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri     İş Kazaları     İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgileri     Sitene Ekle     Ölüm     BİYOLOJİK RİSK ETMENLERİ     İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU TASARISI     İşyeri hekiminin görev ve sorumlulukları     Yangın Eğitimleri     İş Sağlığı ve Güvenliği Firmaları     Eğitim ve Bilinçlendirme     MAKALELER     İş Güvenliği UZMANI Yönetmeliği     TS EN ISO 9001     İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri     İş Sağlığı ve İş Güvenliği Mevzuatları 


RSS Kaynağı Bayilik veren firmalar

İş Güvenliği


Web Analytics

Altyapi: MyDesign